Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Zostałeś poszkodowany?
Wypełnij formularz!Z naszego doświadczenia wiemy, że bardzo wiele problemów powstaje podczas procesu uzyskiwania odszkodowania za szkody powstałe w następstwie wypadków w pracy. Pracodawcy z rożnych względów może zależeć na takim ustaleniu przebiegu wypadku, aby nie ponosił on winy za jego powstanie. Zgodnie z przepisami prawa pracy pracodawca jest zobowiązany m. in. do sporządzenia protokołu powypadkowego, który jest jednym z najważniejszych dokumentów stanowiących podstawę ustalenia przyczyny wypadku.

Bezpośrednio po wypadku w pracy:

  • zbieraj dowody (świadków, zdjęcia stanowiska pracy, maszyn, miejsca gdzie doszło do wypadku, itp.) na okoliczność przebiegu wypadku, jego przyczyn, uchybień przepisom bhp, innych zaniedbań pracodawcy. Nie podpisuj żadnych oświadczeń, które są niezgodne z rzeczywistym stanem rzeczy. Zbieraj dokumentację medyczną oraz gromadź dowody ponoszonych kosztów leczenia, etc.

Pamiętaj, że zespół powypadkowy jest obowiązany zapoznać poszkodowanego z treścią protokołu powypadkowego przed jego zatwierdzeniem a sam poszkodowany ma prawo zgłoszenia uwag i zastrzeżeń do ustaleń w nim zawartych, o czym zespół powypadkowy jest obowiązany pouczyć poszkodowanego. Poszkodowany ma również prawo wglądu do akt sprawy oraz sporządzania z nich notatek i odpisów oraz kopii. Takie same prawa mają członkowie rodziny zmarłego pracownika.

Masz również prawo do otrzymania kopii protokołu powypadkowego przed jego zatwierdzeniem w celu swobodnego zapoznania się z nim, np. w domu, w szpitalu, etc. Nie musisz go podpisywać bezpośrednio po jego sporządzeniu (wbrew namowom pracodawcy). Możesz skonsultować jego treść z prawnikiem.

Nasza reputacja i marka to efekt wielu lat
doświadczeń w doradztwie prawnym na rzecz
osób poszkodowanych w wypadkach i innych zdarzeniach.
Sprawdź jak działamy
Opisz nam swoją sprawę. Skontaktujemy się z tobą najszybciej jak będzie to możliwe

Zostałeś poszkodowany?

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
24 366 93 39
506 187 080
biuro@versus-odszkodowania.pl
Odszkodowania, Dochodzenie odszkodowań, Doradztwo Prawne
Versus Michał Pietrykowski, 09-400 Płock, ul. Królewiecka 11
Warszawa, cała Polska

versus - odszkodowania i doradztwo

Versus - profesjonalna pomoc prawna w odzyskiwaniu odszkodowań. Odszkodowania z OC, szkody na osobie i mieniu. Najwyższe renty i zadośćuczynienia. Odszkodowania, odszkodowanie, dochodzenie odszkodowań, błędy medyczne. Najlepsza kancelaria odszkodowawcza. Bez pośredników.

Copyright 2018 Versus z siedzibą w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dodatkowe informacje można uzyskać w Polityce prywatności.